Współpraca kasy fiskalnej z czytnikiem kodów kreskowych.

Od ponad 10 lat nasza firma prężnie działa w branży sprzedażowej, dostarczając każdego roku dziesiątki tysięcy czytników kodów kreskowych do wielu klientów w Polsce i na świecie. Ogromne doświadczenie, które nabraliśmy przez ten czas sprawiło, że potrafimy sprostać nawet najbardziej nietypowym wymaganiom klientów. Jednym z najczęściej pojawiających się pytań jest odnoszące się do współpracy czytnika z kasą fiskalną.

Odpowiedź nie jest jednoznaczna – każdy czytnik kodów kreskowych jest przystosowany do współpracy z dowolnym urządzeniem, w tym z kasą fiskalną i drukarkami fiskalnymi. Warto należy przy tym upewnić się, że dany czytnik będzie odpowiedni dla wybranej kasy fiskalnej.

Najważniejszym aspektem jest zapoznanie się z instrukcją obsługi kasy fiskalnej i sprawdzenie które porty komunikacyjne odpowiedzialne są za połączenie czytnika kodów kreskowych. Najpopularniejszym interfejsem jest USB oraz RS232. Ten drugi raczej jest spotykany w maszynach i urządzeniach przemysłowych. Złącze PS/2 jest wejściem starego typu, którego obecnie próżno szukać w najnowszych kasach fiskalnych.

Warto pamiętać, że nie każdy czytnik kodów kreskowych posiada każdy z tych trzech rodzajów okablowania, zatem warto sprawdzić ten parametr przed zakupem konkretnego modelu. Jeszcze inaczej sprawa wygląda w przypadku czytników bezprzewodowych – tutaj znajdziemy jedynie czytniki z interfejsem USB, a RS232 obecnie nalży do rzadkości.

Przed zakupem czytnika warto również skontaktować się z dostawcą kasy i zapytać czy czytnik musi spełniać jakieś specjalne wymagania (odpowiednie programowanie, emulacja klawiatury/ portu COM itp.) żeby współpracował z wybraną kasą fiskalną.