Kody skomplikowane, trudne w odczycie – jaki czytnik wybrać?

Rozpoczynając poszukiwania odpowiedniego czytnika dla naszego biznesu, należy zadać sobie pytanie z jakimi kodami użytkownik styka się w codziennej pracy.

Wszystkie czytniki bez problemu i sprawnie odczytują wiodące kody jednowymiarowe, bądź dwuwymiarowe, w zależności od rodzaju czytnika. Problem pojawia się natomiast z kodami trudniejszymi, skomplikowanymi, zawierającymi dużą ilość informacji. Do takich kodów należy kod Aztec znajdujący się w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Jest to kod 2D i zawiera dużą ilość informacji, z jaką nie poradzi sobie każdy skaner. Oprócz kodów o skomplikowanej budowie, występują kody trudniejsze w odczycie, znajdujące się na przykład za folią, bądź takie które zostały źle wydrukowane, uszkodzone, bądź są niewyraźne. W naszej ofercie posiadamy kilka modeli, które sprawnie i bezproblemowo odczytują tego rodzaju kody.

Czytniki precyzyjnie skanujące kody Aztec to między innymi model HD-SL36A lub HD-SL96, cechujące się wysokiej jakości układem skanującym. Skanery te są szczególnie polecane do użytku w szeroko pojętej branży motoryzacyjnej. Kolejnym modelem godnym polecenia jest elegancki i wytrzymały HD610A, który oprócz sprawnego odczytu kodu Aztec, bezproblemowo radzi sobie z kodami 2D znajdującymi się na opakowaniach wyrobów medycznych, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w użytku w aptekach lub laboratoriach.

Jeżeli w Państwa firmie często zdarzają się kody niewyraźne, źle wydrukowane, znajdujące się za folią bądź takie, które uległy uszkodzeniu, najczęściej polecamy model HD8900, posiadający bardzo dobry układ skanujący i cechujący się wytrzymałością. Na uwagę zasługuje również model HD9300 cechujący się nowoczesnym wyglądem i wyposażony w wyświetlacz na górze obudowy. Są to czytniki odczytujące kody 1D.