Sprawdzanie poprawności działania czytnika kodów kreskowych

Każdy czytnik kodów kreskowych znajdujący się w ofercie naszego sklepu, niezależnie czy jest to urządzenie przewodowe czy bezprzewodowe, działa w taki sposób jak klawiatura komputerowa. Rozwiązanie to sprawia, że w szybki i nieskomplikowany sposób możemy sprawdzić czy nasz sprzęt skanujący działa prawidłowo.

Skaner po podłączeniu do komputera za pomocą kabla bądź po sparowaniu z odbiornikiem USB w przypadku urządzenia bezprzewodowego, automatycznie instaluje się w systemie. W menedżerze zadań będzie widniał jako urządzenie HID, czyli po prostu klawiatura.
Wykonanie powyższych czynności czyni czytnik gotowym do pracy. W celu sprawdzenia czy nasz sprzęt poprawnie, mogą Państwo wykonać krótki test.

Na komputerze należy otworzyć dowolny edytor tekstowy, jakim jest na przykład Notatnik, Word czy Excel i pozostawić widoczny kursor w polu tekstowym. Następnie, należy odczytać dowolny kod kreskowy z produktu, który mamy pod ręką. Jeżeli w edytorze tekstowym pojawi się zeskanowany kod, mamy wtedy pewność, że nasz czytnik działa poprawnie i możemy zabrać się do pracy z nim.