Czytniki z wielokierunkowym i jednokierunkowym odczytem kodów kreskowych

Czytniki zostały przeznaczone do odczytywania różnego rodzaju kodów zamieszczonych na produktach. Wśród wielu tego typu urządzeń dostępnych na rynku, możemy rozróżnić takie, które oferują odczyt wielokierunkowy bądź jednokierunkowy.

Czytniki wielokierunkowe posiadają kilkanaście linii skanujących tworzących specjalną siatkę, dzięki czemu pozwalają na skanowanie kodów w kilku kierunkach. Rozwiązanie to znacząco wpływa na ułatwienie i podnosi wydajność pracy. Wielokierunkowość skanowania eliminuje konieczność ustawiania kodu w określonej pozycji, co przyspiesza odczyt.
Przykładem czytnika wielokierunkowego znajdującego się w naszej ofercie jest HD35, który oferuje aż 20 linii laserowych i oferuje skanowanie w aż pięciu kierunkach.

Skanery jednokierunkowe są najbardziej popularne i wyświetlają pojedynczą linię laserową, oferując odczyt kodów w jednym kierunku. W celu poprawnego zeskanowania kodu kreskowego, należy ustawić linię laserową w taki sposób, aby na kodzie wyświetlała się poziomo.
Ostatnią grupą czytników są skanery dwukierunkowe, które wyświetlają pojedynczą linię laserową, ale pozwalają na odczyt w dwóch kierunkach. Wpływa to na wygodę skanowania i przyspiesza odczyt.