Podział czytników ze względu na zasięg

Czytniki bezprzewodowe są różnego typu i mają różne zastosowania. Wielu ludzi szuka czytnika bezprzewodowego tylko ze względów estetycznych to znaczy bez niepotrzebnych kabli, ale czytniki bezprzewodowe używane są również na magazynach gdzie jest duży obszar i towary są w dalszym zasięgu. W tym wpisie pokazane są czytniki od najmniejszego zasięgu, czyli do wykorzystania w jednym pomieszczeniu do takich z którym możemy wyjść poza magazyn i dalej odczytywać kody.

Model HD71 jest przeznaczony do pracy w małych odległościach. Maksymalny zasięg jego pracy to około 10m. Idealnie nadaje się do pracy w biurze. Posiada mikro odbiornik USB w zestawie.

HD71

 

Kolejnym czytnikiem, który ma większy zasięg działania na przestrzeni do 40m nadaje się do pracy w sklepie, który posiada mały magazyn i nie raz trzeba odejść kawałek dalej od stanowiska pracy, aby zeskanować kod. Zaletą tego modelu jest fakt, że może on pracować w trybie Virtual COM czyli tak jak by był podłączony do komputera szeregowo, a odczytane dane wpadają do wyznaczonej aplikacji.

HD74

 

Modelem godnym polecenia jest czytnik z symbolem HD2000. Ma on najwięcej do zaoferowania i posiada komunikację rzędu 200m na otwartych przestrzeniach. Jest to całkiem dobry zasięg, a przy tym funkcje jakie oferuje model są na prawdę sporę. W czytniku można zaprogramować całą tabele kodó ASCII, ale również klawisze funkcyjne takie jak F1-F12 oraz insert itd. Wiele programów wymaga tych klawiszy. W zestawie znajdziemy bazę komunikacyjną w której czytnik również się ładuje.

1 1000

 

Model HD43 jest czytnikiem, który zadowala ceną jak i zasięgiem swojego działania. Oferuje on zasięg rzędu 400m na otwartych przestrzeniach, a w pomieszczeniach zasię wynosi 100m. Model ten był testowany przez nas i na prawdę radzi sobie nawet z ścianami działowymi jak i stropem pomiędzy piętrami.

HD43

Czytnik o bardzo dużym zasięgu rzędu 600m na otwartych przestrzeniach to model HD-SL93I. Jego głównymi zaletami jest jakość wykonania oraz stacja dokująca w której ładuje się indukcyjnie, czyli bez stykowo. Jest on szczególnie polecany na magazynach lub miejscach gdzie znajduje się duże zapylenia. Czytniki ze stykami szybko mają problemy z ładowaniem model HD-SL93I likwiduje je.

HDSL93I

Ostatnim modelem dla najbardziej wymagających jest HD-SL99. Jest to model z identycznym zasięgiem jak poprzednio opisany model, ale jest on wyposażony w odczyt kodów 2D. Posiada w zestawie stację dokującą w której się ładuje indukcyjnie oraz sam czytnik posiada ochronę IP65, która zapewnia mu ochronę przed wodą i pyłem.

HD-SL99

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *