Na czym polega komunikacja Bluetooth w czytnikach kodów

Czytniki kodów kreskowych działające w standardzie Bluetooth, mają możliwość podłączenia do dowolnego urządzenia, które posiada ten interfejs. Skanery Bluetooth sprawdzają się podczas inwentaryzacji, pracy na magazynie oraz w terenie, kiedy korzystamy z  dodatkowych urządzeń mobilnych urządzeń – tablety, smartfony, notebooki, kolektory danych.

Podczas rozpoczęcia pracy, skaner należy uruchomić oraz sparować z wybranym urządzeniem mobilnym. Można to zrobić wchodząc do ustawień i wyszukując urządzenia Bluetooth w pobliżu. Po poprawnym sparowaniu, czytnik kodów kreskowych będzie przesyłał zeskanowane dane do wybranego pola tekstowego w urządzeniu.

Niestety, w porównaniu z czytnikami kodów połączonymi bezprzewodowo drogą radiową, nie jest on tak samo skuteczny, ponieważ zasięg Bluetooth wynosi 10 metrów oraz PC-ty często nie posiadają wbudowanego interfejsu Bluetooth.

Czytniki współpracują z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi – Android OS, Apple iOS, Windows XP/Vista/7/8/8.1/10, Windows Mobile oraz Windows CE.