Kolektor danych

Czym jest kolektor danych ? 

 
Kolektor danych to małe urządzenie przenośne z klawiaturą, wyświetlaczem, wbudowaną pamięcią oraz wbudowanym czytnikiem kodów kreskowych. Wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zdalnego zapamiętywania oraz gromadzenia danych. Kolektory są najczęściej wykorzystywane do inwentaryzacji. Dzięki temu urządzeniu możemy uniknąć błędów oraz przyspieszyć czas podczas identyfikowania produktów na sklepie czy magazynie. Częstym problemem w sklepach są sytuacje, w których cena na półkach różni się od ceny na kasię lub jeśli w kasie nie istnieje dany produkt. Skutecznie odstrasza to wielu klientów, którym zależy w szczególności na czasie. Kolektor danych jest w stanie wyeliminować tego typu zdarzenia.

Używanie kolektora danych gwarantuje dużą wygodę oraz stały dostęp do produktów bez konieczności dostępu do stacjonarnego komputera. Wszystkie dane są gromadzone w pamięci urządzenia lub bezpośrednio przesyłane na serwer, więc nie ma konieczności przerywania pracy. Po skatalogowaniu produktów w naszym magazynie błyskawicznie jesteśmy w stanie wykryć nieprawidłowości na pólkach sklepu oraz skorygować daną cenę. Kolektor można podłączyć poprzez kabel USB lub bleutooch z naszym komputerem, lub drukarką etykiet i w razie wykrycia nieprawidłowości wydrukować nową etykietę z poprawną ceną produktu. Kolektor idealnie rozwiązuje oraz przyspiesza również realizację dostaw, co obniża kaszty. Niestety wielu ludzi nie docenia zalet kolektora i twierdzą, że tego typu urządzenia nie są im potrzebne na ich mały magazyn, jest to błędne myślenie, bo wszędzie gdzie istnieje możliwość popełnienia błędu, kolektor jest w stanie temu zaradzić.

Kolektor danych, a czytnik kodów kreskowych. Co należy wiedzieć:

 
Po pierwsze kolektor danych jest wyposażony w wyświetlacz i klawiaturę oraz własną pamięć i system operacyjny.
Dzięki systemowi operacyjnemu kolektor danych może zostać zaprogramowany pod wymagania klienta.
Czytniki kodów kreskowych najczęściej przesyłają dane w czasie rzeczywistym do naszego komputera. Komunikacja następuje poprzez interfejs kablowy lub za pośrednictwem bluetooth, lub Wi-Fi. Kolektory danych są dedykowane do odczytu oraz gromadzenia informacji, dzięki czemu stają się urządzeniami samodzielnymi. Użytkownik decyduje, w którym momencie dane mają zostać przesłane do komputera lub serwera.
Kolektor danych dzięki intefejsowi graficznemu oraz klawiaturze pozwalają użytkownikowi na interakcję z wykorzystaniem zeskanowanego kodu np. wprowadzeniu ilości danego kodu. Czytnik kodów kreskowych nie daje nam takich możliwości.
Kolektor danych może być wyposażony w dodatkowe moduły np. bluetooth, RFID, GPRS itd. Czytnik kodów kreskowych daje nam tylko jedną funkcjonalność, czyli odczyt i przesył wybranego kodu.

Poniżej przykładowy kolektor danych z oferty firmy HDWR:

Kolektor danych PS6C

Kolektor danych PS6C
Kolektor danych PS6C

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *