Czytniki łączone drogą Bluetooth

W tym wpisie chce zaprezentować czytniki łączone drogą Bluetooth z urządzeniami mobilnymi takimi jak smartphone, tablet itd. Moduł bluetooth pozwala na komunikację z urządzeniem od 1m do 100m w zależności od jego klasy nadawczej. Najczęściej jest to granica 10m, jest to zupełnie wystarczająca odległość, jeśli wysyłamy kody do telefonu znajdującego się w kieszeni lub tabletu trzymanego w ręce. W ofercie firmy HDWR znajdują się różnego rodzaju czytniki Bluetooth.

Jednym z nich jest HD75, urządzenie, które idealnie pasuje na palec. Czytnik ten radzi sobie bardzo dobrze z kodami kreskowymi, a dzięki temu, że nie musimy trzymać go w ręce, pozwala swobodnie operować obiema rękoma w pracy. Jest to bardzo użyteczna funkcja i likwiduje problem trzymania czytnika w dłoni oraz pozwala na współpracę z takimi systemami operacyjnymi jak: Windows, Android oraz iOS.

Czytnik kodów kreskowych HD75

Kolejnym czytnikiem z oferty jest model HD 70 Mini PRO. Jest to czytnik kodów kreskowych, który mieści się w kieszeni lub można go nosić cały czas na nadgarstku dzięki specjalnemu paskowi. W skanerze zamontowany jest wysokiej jakości silnik skanujący, który skanuje kody z prędkością 200 skanów/ sekundę. Urządzenie pracuje w trybie HID, czyli jako wirtualna klawiatura. Dzięki temu w miescu kursora zawsze będzie pojawiał się zeskanowany kod.

Czytnik kodów kreskowych HD70 Mini PRO

Model HD70 to klasyczny skaner typu pistolet do ręki. Jego działanie jest podobne jak w innych modelach. Domyślnie HD70 działa w trybie klawiaturowym HID i wysyła kody w miejscu pojawienia się kursora, ale można również przestawić go w tryb SPP. SPP jest to wirtualny port COM, urządzenie wówczas wysyła kody w tle do aplikacji na urządzeniu mobilnym.

Czytnik kodów kreskowych HD70

Wszystkie skanery mogą działać w 2 trybach przesyłania danych. Pierwszy tryb zrzuca nam zeskanowane kody bezpośrednio do urządzenia, z którym został połączony, natomiast drugi tryb pozwala na zapamiętywanie kodów i późniejsze zgranie listy kodów do pliku tekstowego lub arkusza. Na zakończenie czytniki łączone poprzez moduł Bluetooth idealnie nadają się do urządzeń mobilnych, które posiadają również taki moduł. W przeciwnym wypadku zaleca się kupno skanera łączoną drogą radiową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *