Czytnik idealny do apteki

Czytniki i skanery przeznaczone do odczytu kodów kreskowych stały się na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularne i wykorzystywane w wielu branżach. Użytkowane są już nie tylko we wszelkiego rodzaju sklepach, hurtowniach czy magazynach, na dzień dzisiejszy korzystają z nich również centra wysyłkowo-logistyczne, zakłady przemysłowe, warsztaty samochodowe, salony motoryzacyjne, a nawet punkty apteczne.

W miejscu, gdzie prowadzona jest sprzedaż leków oraz wszelkiego rodzaju suplementów diety, jakim jest apteka, skaner kodów kreskowych jest niezbędny do pracy. Etykiety z kodem znajdujące się na opakowaniach wyrobów medycznych, mają postać kodu dwuwymiarowego typu DataMatrix. Taki kod zawiera w sobie takie informacje jak kod produktu, numer seryjny, numer partii oraz datę ważności. Dlatego też wybierając czytnik do tak specyficznego miejsca jak punkt apteczny, należy zaopatrzyć się w skaner, który przede wszystkim skanuje kody 2D. Należy mieć również na uwadze, że etykiety leków mogą być często zafoliowane lub umieszczone na zaokrąglonej powierzchni, np. wszelkiego rodzaju buteleczkach. Wybrany przez nas czytnik powinien bezproblemowo radzić sobie ze skanowaniem kodów znajdujących się na powierzchniach, które nie są płaskie.

Poniżej przedstawiamy czytniki kodów do apteki:

Jest to przewodowy czytnik z podstawką w zestawie, pozwalający na automatyczne skanowanie kodów. Oferuje bezproblemowy odczyt kodów 1D oraz 2D, zarówno w formie papierowej, jak i wyświetlanych na ekranach LCD.

Elegancki czytnik bezprzewodowy, charakteryzujący się sprawnym i szybkim odczytem kodów 1D i 2D, zarówno papierowych, jak i wyświetlanych na ekranach LCD. Dodatkowo, posiada wyświetlacz na górze obudowy, informujący o poziomie naładowania baterii oraz sposobie połączenia bezprzewodowego. Dużą zaletą jest wbudowana pamięć pozwalająca na zapis dużej ilości odczytanych kodów. Bezprzewodowe działanie gwarantuje komunikacja radiowa oraz wbudowany moduł Bluetooth.

Przewodowy czytnik z podstawką w zestawie. Oferuje automatyczny odczyt kodów 1D i 2D, zarówno drukowanych, jak i wyświetlanych na ekranach LCD.