Wiele firm używających czytniki kodów kreskowych kupują czytniki, które nie wytrzymują warunków pracy, które są ciężkie na magazynach, jak i linii produkcyjnej. Czytniki biurowe nie zdają tam nigdy egzaminu, bo już częstsza liczba upadków z wysokości powoduje uszkodzenie czytnika. Odpowiedzią na to jest ten krótki artykuł, w którym umieszczę modele, które nadają się na najcięższe warunki. Kurz, pył, woda, wstrząsy to najczęstsze problemy, przez które skaner się psuje.

Pierwszym modelem jest HD-SL95I. Jest to czytnik, którego wyróżnia bezprzewodowa praca w odległości do 600m na otwartych przestrzeniach. Stopień szczelności, w jaki został wyposażony czytnik to IP54. Pierwszy znak oznacza to, że czytnik jest chroniony przed wnikaniem pyłu w ilościach zakłócających poprawną pracę urządzenia. Natomiast druga cyfra mówi, że czytnik jest chroniony przed wodą, a dokładnie kroplami padającymi pod dowolnym kątem, krótko mówiąc przed deszczem. Model ma jeszcze jedną zaletę, a dokładniej mowa tu o ładowaniu. Indukcyjne ładowanie zapewnia nas, że czytnik mimo kurzu i pyłu będzie się ładował, ponieważ jest pozbawiony styków, na których w większości przypadkach osadza się pył, a nawet wilgoć.

https://sklep.hdwr.pl/pl/p/Bezprzewodowy-czytnik-kodow-kreskowych-HD-SL95I/246

Kolejnym modelem jest model HD-SL99, który jest rozszerzoną wersją modelu HD-SL95I. Czytnik posiada stację dokującą, która zapewnia mu komunikację z komputerem w odległości do 600m na otwartych przestrzeniach. Skaner ten wytrzymuje wielokrotne upadki na twarda powierzchnię z wysokości do 2m. Jak swój poprzednik wyposażony jest w stopień ochrony IP65. Co daje nam IP65 ? Czytnik jest odporny na całkowite wnikanie pyłu i kurzu, przez co jego praca nie zostanie zakłócona. Cyfra 5 oznacza, że czytnik jest odporny przed strumieniem wody z dowolnego kierunku, czyli można go włożyć pod bieżącą wodę i nic się z nim nie stanie. Model HD-SL99 przeważa nad modelem HD-SL95I tym, że potrafi on odczytywać kody 2D, czyli tzw. kody wielowymiarowe, które są coraz częściej spotykane nawet w życiu codziennym.

0_0_productgfx_fed2e99ad12554c2a5af35a5b9192957
Model, który wręcz wygląda pancernie to model HD200. Jego główną zaletą jest bardzo wytrzymała obudowa wykonana z metalu. Wyposażony jest bardzo precyzyjny układ skanujący, który radzi sobie z najtrudniejszymi kodami, łącznie z tymi w dowodach rejestracyjnych oraz na wyświetlaczu telefonu. Słabsze czytniki nie radzą sobie z tego typu kodami. Temperatura, w której czytnik może pracować, waha się od 0 do 40 stopni. Plusem skanera są bardzo małe rozmiary, bo aż tylko 70 x 50 x 26 oraz możliwość przykręcenia urządzenia do powierzchni płaskiej.

0_0_productgfx_b7232d6cee7b211986f84656a8e8eb12

Dobór odpowiedniego czytnika to bardzo ważna sprawa ze względów ekonomicznych. Nie warto wymieniać czytnik kilkukrotnie, ani też nie warto przepłacać. Zachowanie ciągu pracy to bardzo ważna rzecz w rzetelnej firmie, w której nie ma czasu na przestoje. Zawsze warto zasięgnąć porad eksperta i zapytać co on proponuje dla danych warunków pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *