Faktura VAT drogą mailową

Faktura VAT – szczególny rodzaj rachunku wystawiany przez podatników podatku VAT, podlegający osobnym przepisom. Faktura VAT nie musi posiadać określenia rodzaju faktury: „faktura VAT”, wystarczy samo określenie „faktura”. Faktura powinna być wystawiona przynajmniej w dwóch egzemplarzach.

Faktura VAT dokumentuje sprzedaż na rzecz firm lub zaliczkę (przedpłatę) od firmy. Faktura VAT dotyczy zatem dokonanych lub przyszłych transakcji sprzedaży usług lub dostaw towarów na rzecz innych przedsiębiorstw lub organizacji.

Faktury VAT mogą też być wystawiane na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, ale dopiero na ich życzenie.

Najczęściej faktury są wystawiane przez podmiot, który jest wskazany na fakturze jako sprzedawca. Dopuszczalne jest jednak, aby faktury wystawiał nabywca lub dowolny inny podmiot, upoważniony do takich czynności przez sprzedawcę.

W dniu dzisiejszym nastąpiła zmiana systemu dostarczania przez nas faktur do klienta.

Dotychczas klient mógł spodziewać się faktury otwierając paczkę z zamówieniem.

Od dziś faktury wystawiane przez nas, będą dostarczane do klienta drogą mailową na adres podany przez klienta przy składaniu zamówienia.

Maksymalny czas na dostarczenie faktury to 16 godzin od jej wystawienia przez nas (HDWR).